Przychodnia stomatologiczna Alfa Dent
Implanty
 
Implanty AlphaBio Tec to implanty najwyższej klasy objęte dożywotnią gwarancją.

Implant to niewielka śrubka zastępująca korzeń zęba. Implant nie jest zatem pełnym zębem. Jest „początkiem” rekonstrukcji zęba, który wypełnia przymocowany do implantu (śrubki) tytanowy łącznik i porcelanowa korona.


Implant Alpha Bio Tec + tytanowy łącznik + korona porcelanowa

tylko 3500zł


Wytrzymałość:
Przed podjęciem decyzji mamy mnóstwo pytań i wątpliwości czy implanty są bezpieczne i wytrzymałe? Czy ich trwałość rekompensuje poziom inwestycji, który rozważamy?
Zapewniamy, że implanty stomatologiczne są wygodne i trwałe, a obecnie dostępne systemy gwarantują bezpieczeństwo.

PRODUCENT UDZIELA dożywotniej gwarancji na WSZYSTKIE STOSOWANE PRZEZ NAS implantY.Czy możesz założyć implanty?

Krok 1 - wizyta w naszej przychodni - konsultacja implantologiczna.

Podczas wizyty w naszej przychodni, po krótkiej rozmowie i zdjęciu RTG, Tomografii 3D dowiesz się, czy możesz mieć wszczepione implanty. Ocenimy Twoje potrzeby i wykluczy ewentualne przeciwwskazania do zabiegu wszczepienia implantów.

Krok 2 – badania lekarskie.

Każdy pacjent musi być poddany badaniom lekarskim. Gwarantują one wyeliminowanie wszelkich niebezpieczeństw i zagrożeń związanych wszczepieniem implantów przy mocno obciążających chorobach ogólnoustrojowych.

Krok 3 – wszczepienie implantów.

Ile trwa wszczepianie implantów? Wszczepienie implantu trwa najczęściej 30-45min. Nawet przy zakładaniu jednego implantu, leczenie zwykle trwa kilka miesięcy. Dlaczego? Tytanowy wszczep na zintegrowanie się z kością wymaga czasu – to daje gwarancję wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania implantu. Przy odpowiednio "mocnej" kości można u niektórych pacjentów od razu założyć porcelanowy ząb na implant. W pozostałych przypadkach zwykle wykonujemy ząb tymczasowy na okres wgajania się (osteointegracja) implantu do kości (okres 2-6 miesięcy). Wszczepienie implantu to dość skomplikowany zabieg i wymaga precyzji i dokładności, w trakcie nie działają siły jak przy usuwaniu zębów - jest to zabieg wykonywany delikatnie.

Czy jest to bolesny zabieg?

Podczas zabiegu pacjent jest znieczulony miejscowo i nie odczuwa bólu. Wszczepienie implantu jest o wiele delikatniejszym zabiegiem od prostej ekstrakcji (usunięcia) zęba. Strach jest nieuzasadniony.

Na czym polega wszczepienie implantu?

Jest to zabieg chirurgiczny „wkręcenia” tytanowej śruby (implantu) w kość szczęki lub żuchwy. Kolejny etap to Uzupełnienia protetyczne.

Uzupełnieniami protetycznymi zastępującymi naturalny ząb są:

  • korony - dla odbudowy braku 1 zęba (korony porcelanowe na łączniku tytanowym, porcelanowe na łączniku cyrkonowym)
  • mosty - dla odbudowy braku kilku zębów mosty - do odbudowy całkowitego bezzębia za pomocą zębów umieszczonych na stałe do implantów
  • protezy - przymocowane za pomocą lokatorów do implantów nieporównywalnie zwiększając ich przymocowanie i komfort użytkowania.


Warto wiedzieć!

98% implantów jest przyjmowanych przez organizm!
Łącznik - element przykręcany do górnej części implantu, który stanowi podbudowę pod koronę.
Lokator - element mocujący protezę do implantu
Korona protetyczna - element w kształcie zęba, osadzony na zębie naturalnym lub na implancie.
Most - korony (dwie lub kilka) połączonych ze sobą, pełniące rolę zębów.
Licówki - bardzo cienkie płatki porcelany, przyklejane z przodu zęba w celu uzupełnienia jego powierzchni.
Leczenie implantologiczne prowadzą:

Kierownik przychodni lek.dent. Michał Dziunko.

Wieloletnie doświadczenie zdobył przyjmując pacjentów z Polski i świata w klinikach implantologicznych, brał udział w licznych szkoleniach, konferencjach, kursach. Nieustannie podnosząc swoje kwalifikacje.

Dr.n.med Adam Michcik.

Wieloletni pracownik kliniki chirurgii szczękowo-twarzowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Asystent naukowy i pracownik dydaktyczny GUMED-u, uczestnik wielu szkoleń, konferencji i kursów.